Kategori arşivi: Muhtelif

Hesapno.com – Size özel Hesap Bilgileri sayfası

Tüm ödeme hesaplarınıza (Banka Hesapları, PTT Hesapları, Paypal Hesabı, Bahis Hesapları ve Fatura Bilgileri) tek bir noktadan erişim!

Hesapno.com ödeme sistemlerine yönelik ezberlemesi zor hesap bilgilerinizi kolay ve hızlı şekilde paylaşmanızı sağlayan bir ücretsiz bir web hizmetidir.

Sitede ilk olarak, üye kayıdı ile kullanıcıadı.hesapno.com isminiz oluşturuluyor.
Şirketiniz için : şirketisminiz.hesapno.com
Kişisel kullanım için: kullanıcıadiniz.hesapno.com

“Size ait link” ile tüm hesap bilgileriniz 3.kişilerle kolayca paylaşılabilir.
“Mobil desteklidir”. Her cihazda görüntülenebilir
“SMS veya Mail” ile kişilere gönderilebilir.
“Yönetim paneliniz” ile sayfanız güncellenebilir.
"Sitenize entegre” edebilir.
"IBAN Hesaplama" ile IBAN bilginizi öğrenebilir.
Ödeme yapılan kişiye “ödeme bildirimi” bilgisi gönderilebilir.

ÖRNEK LİNK: http://demo.hesapno.com

TANITIM VIDEOSU:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fWb87-dKFdE

Keçiören Nakliyat

Keçiören Nakliyat Evden Eve Nakliyat şirketimiz Konusunda Yılların verdiği tecrübelere dayanarak Siz değerli müşterilerimize Evden Eve Nakliye - Ev Taşıma - Fabrika Nakliyesi - Büro ve Ofislerinizi Sizlerin Elinizi Hiç Bir Şeye Sürmeden Keçiören Nakliyat Elemanları Paketleme ve Ambalajlamasını Yaparak Eşyanızın Gideceği Yerdede Tekrar Paketleri açarak Evinizi Veya İşyerinizi Düzenli Bir Şekilde Yerleştirir ve Kullanımınıza Sunar. Bizi çekinmeden arayabilirsiniz.
Hizmetlerimize olan inancımız ile hem teknik destek hemde ürün temini konusunda sektörle önemli bir yere sahip olmanın gururu içindeyiz. Akılcı yönetim, istikrarlı kadronun özverili çalışmaları ile müşterilerinin güvenini kazanmayı başarmış, planlı organizasyon büyümesini sağlayarak daha hızlı ve başarılı hizmet verecek hale gelmiştir.

Günümüzde Kullanılan Güvenlik Sistemlerinin Tanıtımı

Güvenlik Sistemleri
konusu ; Türkiye’de ve Dünya’da her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Terör olaylarının, hırsızlıkların ve soygunlarınönüne geçilememesi güvenliğin önemini bu konuya ilgiyi daha da artırmıştır.Kamera ve Alarm Sistemleri ile özellikle caydırıcı bir yol izlenmektedir.

Bu nedenle; yurdumuzda gerek fiziki güvenlik gerekse elektronik güvenlik sistemleri konusunda çalışan firmaların sayısı hızla artmaktadır. Fiziki güvenlik; bir binayı , bir alanı veya bir bölgeyi güvenlik personeli tarafından koruma altında tutmaktır.

Elektronik güvenlik sistemleri ise bir bir binayı , bir alanı veya bir bölgeyi elektonik güvenlik ekipmanları ile kontrol altına almak anlamına gelmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarına kısaca güvenlik sistemleri denmektedir. Genelde kullanılan güvenlik sistemleri hakkında aşağıda kısa bilgiler bulunmaktadır.

X-RAY CİHAZLARI:
X-Ray cihazları bir paketin , bir çantanın veya bir valizin içini kontrol etmekte kullanılır.Cihaz ; içinden geçen paketin, çantanın veya valizin içindekileri , monitörü vasıtası ile gösterebilmektedir. Hava alanları , limanlar , tren istasyonları , iş ve
alışveriş merkezleri , kamu kuruşuşları , askeri binalar gibi güvenliğin önemli olduğu birçok yerde kullanılmaktadır. Kullanıldığı yere göre tünel boyutları değişmektedir. Renkli ve monokrom modelleri mevcuttur.

METAL DETEKTÖRLERİ:Metal dedektörleri kişilerin üzerindeki metalleri yoğunluğuna göre algılayarak ses ve ışıkla uyarıda bulunmaktadır. Kapı tipi metal dedektörleri ve el tipi metal dedektörleri olmak üzere iki çeşidi vardır. Çok bölgeli ve tek bölgeli kapı tipi metal dedektörleri mevcuttur.Böylelikle kişilerin silah veya risk oluşturan diğer metaler ile giriş yapmaları önlenebilmektedir.

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ:
Kartlı geçiş sistemleri; güvenlik ve personel devam kontrol amaçlı olmak üzere 2 farkı alanda kullanılabilir. Proximity , manyetik ve barkodlu kartlar kullanılnakla beraber daha çok proximity (Yaklaşım tipi ) kartlar kullanılmaktadır.

Kart okuyucular bağımsız çalışabildiği gibi bir panele bağlı , bilgisayar kontrollü olarak da çalışabilmektedir. Kart okuyucular turnikeye veya kapıya kumanda edebilmektedirler. Böylelikle bir binaya veya odaya saat kaçta kim tarafından giriş yapıldı , ne kadar kalındı bunları tesbit etmek mümkün olmaktadır.

PARMAK İZİ SİSTEMLERİ:
Parmak izi okutma yöntemi ile bir binaya giriş ve çıkışları kontrol altına almak mümkündür. Parmak izi sistemi; geçiş kontrol ve devam kontrol amaçlı olmak üzere 2 amaçlı kullnılmaktadır.Fabrikalarda ve işyerlerinde personel devam kontrol (PDKS) ve
güvenliğin önemli olduğu yerlerde giriş-çıkışın parmak izi okutma vasıtası ile yapılarak kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

TRAFİK BARİYERLERİ:
Trafik bariyerleri daha çok otopark bariyeri, site, apatman gibi yerlerde araç girişlerini kontrol altına almak için kullanılır. Uzaktan kumandalı ve proximity kartlı çalışan modelleri mevcuttur. Kol uzunlukları kullanılan alana göre seçilebilmektedir. Kollu bariyerlerin dışında mantar bariyerler , yer tuzakları ve yol blokajları ile de araç giriş-çıkışları sınırlandırılabilmektedir.

TURNİKELER:
Turnikeler elektromekanik yapıda olup daha çok , metro , stadyum , plaza , fabrika gibi yerlerde girişleri kontrol altına almak amacı ile kulanılır. Kartla veya jetonla çalışan modelleri mevcuttur. Ayrıca ; bel tipi turnikeler, boy turnikeleri ve özürlü turnikeleri mevcuttur.

ALARM SİSTEMLERİ:
Hırsız ve yangın alarm sistemleri olmak üzere iki amaçlı kulanılmaktadırlar. Sistemin ana bileşenleri algılama sensörleri ve kontrol panelidir. Haraket sensörleri , darbe sensörleri , duman sensörleri , ısı değişim sensörleri gibi değişik amaçlı sensörler mevcuttur. Günümüzde hırsız alarm sistemleri neredeyse her evde kullanılır bir hale gelmiştir.Yangın alarm sistemleri ise daha çok büyük çaplı tesislerde kullanılmaktadır.

KAMERA SİSTEMLERİ:
Güvenlik kameraları vasıtası ile bir binayı veya açık alanı 24 saat izlemek ve kaydetmek mümkündür.Gece görüşlü kameralar , haraketli speed dome kameralar , zoom yapabilen kameralar gibi birçok güvenlik kamerası çeşidi vardır. Ayrıca ortama göre değişik kamera lensleri kullanılmaktadır. Kamera sistemlerinde en önemli ikici bileşen ise dijital kayıt cihazlarıdır.

Kayıt cihazları
(DVR Cihazı) vasıtası ile güvenlik kameralarının kurulu olduğu bölge 24 saat kaydedilebilmekte ve istenildiği zaman geriye dönük kayıtlar izlenebilmektedir. Ayrıca internet üzerinden bu alanları canlı olarak izlemek de mümkündür. Güvenlik kameraları sayesinde birçok suçun faili belirlenebilmekte ve suç oranını düşürmek mümkün olabilmektedir.

Güvenlik kamerası
ülkemizde her alanda sıkça rastlanmaktadır.Güvenlik kameralarına sosyal oturma yerleri, bankalar, plazalar, ikamet siteleri,askeri birim yerleri,emniyet birim binaları ve buna benzer birçok alan görüş açısı en iyi bir bölümde yer verilmektedir.

Kamera sistemleri maaliyetimiz açısındanda çok ciddi ve korkunç rakamlar değerlerinide taşımamaktadır.Her bütçeye uygun
kamera sistemleri artık kolaylıkla bulunabilmektedir.Güvenlik kamerası almadan veya montajını gerçekleştirmeyi düşünmeden önce sıkı bir araştırma işlemi yapmakta büyük yarar vardır.

Kaynak: http://guvenlikdanismanlik.com/guvenlik-sistemleri-makalesi.htm

Yetenek Doğuştan mı?

YETENEK VE TECRÜBE

Siteye tesadüf geldim gelmişken bir kaç kelam da ben edeyim istedim. Konumuz yetenek. Yetenek doğuştan var olan genetik yapılar ile doğru orantılı bir durumdur. Yeteneğin üstüne bazı çalışmalar yaparak ekstra şeyler üretilebilir.

 

Örnek vermek gerekires: Bir futbolcu doğuştan sağ ayağını iyi kullanıyorsa ondan sol ayağı ile top sürme ve çalım atma gibi bir beklenemez. Bu kişi kendisin sonradan geliştirerek bir takım ekstralar üretebilir.

 

Maç sahası içerisinde doğru pozisyon alma, rakibi ofsayta düşürme, fiziksel olarak kuvvetlenme gibi durumları kazanabiliri. Ancak sol ayağı ile top sürme ve çalım atma gibi birşey mümkün değildir. Bir nebzede olsa sol ayağı ile sert ve düzgün şutlar atabilme yeteneğine sahip olabilir.

 

Tecrübe demişken bir oyuncu ne kadar sahada kalırsa o denli de tecrübe kazanmış olacaktır. 1 yıllık bir futbolcu ile 15 yıllık bir futbolcu arasında çok sayıda farklılıklar olacaktır. Örneğin: Deplasmanda oynanılan maç sırasında tribünlerden ona karşı yapılan tezahüratlara sert tepk göstermek bir tecrübesizliği sonucudur. Hakemin verdiği kararlara çok sıklıkla ve sert tepkiler göstermekte tecrübesizliktir. Diğer yandan olaylara ılımlı ve sakin yaklaşım göstermek tecrübenin ta kendisidir.

 

Oyuncular kendi aralarında sohbet ederken veya diyalog kurarken tecrübe sahibi oyunular henüz olgunlaşmımış oyunculara yapmaları gerekenleri muhakkak söylerler ancak bu bile çok fazla fayda etmez.

 

Sitenize bir katkı da ben yapayım istedim herkese teşekkürler.

Sizi Düşünen Marka.. “ Papilla”..

Son yıllarda tencere-tava üretimi bir hayli artışta..

Peki biz hangi özelliğine göre tencere-tava alırız? Markası, görüntüsü, fiyatı…

Dikkat etmemiz gereken en önemli husus aslında ürünün üretimidir.

Nasıl yapılıyor? Nelerden üretiliyor? Bunların sağlığımıza faydası yada zararı nedir? Diye düşünmeliyiz. Bunları neden mi yapmalıyız?

Çünkü her ne kadar dikkat etmesekte mutfak yardımcılarımız tencere-tavaların sağlığımızdaki rolü fazlasıyla büyük. Paslanan tencere, yanan tava… Bunlar her kullanışta tehdit savururlar aslında.

Tabi sizde haklısınız. İlk bakışta anlaması çok zor.

Mutfak eşyalarının üretiminde kuşkusuz alüminyum diskin önemli bir hammadde olduğunu biliyoruz.

Alüminyum Bakır ve Madencilik Sanayi AL-CO, sizi düşünen marka Papilla yı 1999 yılında faaliyete geçirdi. Üstelik hammaddeyi dışarıdan alıp ürün yapmak yerine, kendi bünyesinde doğrudan hammadde üretiyor olması, biz tüketicilere karşı güvenlerine fazlasını eklemek için önemli bir avantaj olmuştur.

Ayrıca Papilla nın AR-GE ( Araştırma-Geliştirme ) grubu sayesinde müşterinin ihtiyaç ve eksikleri doğru tespit edilip, kaliteli ve sağlıklı ürünleri uygun fiyatlarla bizlere hızlı bir şekilde sunuluyor.

Bütün bunların dışında yukarıda belirttiğim gibi, görüntüde önemli elbet.

Mutfağa yakışmalı aldığın tencere yada tava. Farklı bir hava katmalı baktığın zaman. Rengi ve görüntüsü ile göz doldurmalı.

Buna karşılık yine Papilla, perdeleme ve sprey sistemini tüketicilerine sunuyor. Bu sistem, boyanın tencere üzerinde bütün ve eşit dağılmasını sağlarken, ürüne şık ve zevkli bir görüntü kazandırıyor. Tencere-tavanızın üzerinde renk farklılığı veya fırça izine rastlamak çok zor.

Bu şekilde görüntüde hata riski ortadan kalkıyor. Bu sistem görüntü güzelliği ve ürünün daha uzun kullanılmasını sağlarken, buna bağlı olarak kaliteyi de yükseltiyor.

Kısacası Papilla, % 100 Alüminyum gövde, CURTAIN yapışmaz iç yüzey, ısıya dayanıklı yanmaz bakalit saplar, hızlı ve homojen ısı dağılımı sağlayan tabanı ile, sabit buhar çıkışı sağlayan cam kapaklar, bulaşık makinesinde yıkanılabilirlik, gaz, elektrik, seramik gibi tüm ısı ocaklarında güvenli kullanım , perdeleme ve sprey yöntemi sayesinde kusursuz ve şık görünüm, uzun süre kullanım olanağı ve bunlara rağmen 2 yılda garanti veriyor.

Müşteri memnuniyeti ve insan sağlığını ilke edinen marka Papilla, ihtiyacımız olan her şeyi uygun fiyatlarla bizlere sunuyor.

Geniş ürün yelpazesi ile Papilla da aradığımızı bulamamak çok zor.

Papilla gerek göz zevkimize hitap eden kullanışlı ve göz alıcı aksesuarları, gerekse yaşamımızı kolaylaştıran üstün kaliteyi ve sağlığı sunuyor.

Yaşam kalitenizi yükseltmek için, bence papilla doğru seçim..

 

 

http://www.papillashop.com

 

Duygu Karataş